FKN100JR-73-100R
YAGEO
Product No:
FKN100JR-73-100R
Description:
RES 100 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 1W