FKN1WSJT-52-18R
YAGEO
Product No:
FKN1WSJT-52-18R
Description:
RES 18 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 18 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 1W