FL1P-8QW-1-G110V
Mallory Sonalert Products Inc.
Product No:
FL1P-8QW-1-G110V
Description:
LED GRN 8MM SNAP 110VAC/DC STK
In Stock : 38
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection IP50
Viewing Angle 60°
Termination Style Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Panel Cutout Dimensions 0.31" (8.00mm)
Millicandela Rating 8000 ~ 10000mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC/DC
Series FL1P
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 110V
Mfr Mallory Sonalert Products Inc.
Features -
Lens Color Green
Package Bulk
Wavelength - Peak -
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Base Product Number FL1P-8
Lens Size 9.10mm Dia