Home / Fuses / FMC16751WHTP
minImg
FMC16751WHTP
Kamaya Inc.
Product No:
FMC16751WHTP
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Description:
FUSE CHIP 0.75A 32VDC 0603
In Stock : 4194
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Response Time -
DC Cold Resistance 0.14 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 750 mA
Fuse Type -
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W x 0.018" H (1.60mm x 0.80mm x 0.45mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series -
Voltage Rating - DC 32 V