FN3287-125-35-C26-R65
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN3287-125-35-C26-R65
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
LINE FILTER SLIM 125A STB
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications Inverters, Power Drive Systems
Configuration Two Stage
Frequency - Operating DC ~ 60Hz
Termination Style Terminal Block
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series FN 3287
Inductance -
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Three Phase (Delta)
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 305 V
Package Box
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 530 V
Voltage - Rated AC 530V, 305V
Current 125 A