FN3288-20-33-C21-R65
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN3288-20-33-C21-R65
Description:
LINE FILTER 20A
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications Inverters, Power Drive Systems
Configuration Two Stage
Frequency - Operating DC ~ 60Hz
Termination Style Terminal Block
Approval Agency CE, ENEC, UR
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series FN 3288
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Three Phase (Delta)
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 305 V
Package Bulk
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 530 V
Voltage - Rated AC 530V, 305V
Current 20 A