FN351-64-33
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN351-64-33
Description:
LINE FILTER 64A CHASSIS MOUNT
In Stock : 36
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications Inverters, Power Drive Systems
Configuration Single Stage
Frequency - Operating DC ~ 60Hz
Termination Style Terminal Block
Approval Agency CSA, ENEC, UR
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Series FN 351
Inductance -
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Three Phase (Delta)
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 250 V
Package Tray
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 440 V
Voltage - Rated AC -
Current 64 A