FRN2JT33R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
FRN2JT33R0
Package:
Axial
Description:
RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 33 Ohms
Series FRN
Power (Watts) 2W