FW-03-04-H-D-365-180
Samtec Inc.
Product No:
FW-03-04-H-D-365-180
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.635" (16.129mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.365" (9.271mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)