FW-05-04-F-D-452-120
Samtec Inc.
Product No:
FW-05-04-F-D-452-120
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.120" (3.048mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.662" (16.815mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.452" (11.481mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)