FW-06-03-F-D-215-115-P
Samtec Inc.
Product No:
FW-06-03-F-D-215-115-P
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.115" (2.921mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.330" (8.382mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.215" (5.461mm)