FW-06-03-L-D-200-070
Samtec Inc.
Product No:
FW-06-03-L-D-200-070
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.070" (1.778mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.270" (6.858mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)