FW-07-01-F-D-203-068
Samtec Inc.
Product No:
FW-07-01-F-D-203-068
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.068" (1.727mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.316" (8.026mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.203" (5.156mm)
Length - Tail 0.045" (1.143mm)