FW-07-03-G-D-170-130-P-TR
Samtec Inc.
Product No:
FW-07-03-G-D-170-130-P-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.130" (3.302mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.300" (7.620mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.170" (4.318mm)