FW-07-04-F-D-616-081
Samtec Inc.
Product No:
FW-07-04-F-D-616-081
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.081" (2.057mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.787" (20.000mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.616" (15.646mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)