FW-07-05-G-D-578-065-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-07-05-G-D-578-065-A
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Color Black
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.643" (16.332mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.578" (14.681mm)