FW-07-05-L-D-520-100
Samtec Inc.
Product No:
FW-07-05-L-D-520-100
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.620" (15.748mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.520" (13.208mm)