FW-12-03-F-D-200-197-P
Samtec Inc.
Product No:
FW-12-03-F-D-200-197-P
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.197" (5.004mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.397" (10.084mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)