FW-15-03-G-D-268-075-EP
Samtec Inc.
Product No:
FW-15-03-G-D-268-075-EP
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.343" (8.712mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.268" (6.807mm)