FW-15-04-G-D-292-138
Samtec Inc.
Product No:
FW-15-04-G-D-292-138
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.138" (3.505mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.520" (13.208mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.292" (7.417mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)