FW-16-05-F-D-560-075-EP-A-TR
Samtec Inc.
Product No:
FW-16-05-F-D-560-075-EP-A-TR
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.635" (16.129mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.560" (14.224mm)