FW-16-05-L-D-381-087
Samtec Inc.
Product No:
FW-16-05-L-D-381-087
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 32
Color Black
Length - Post (Mating) 0.087" (2.210mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.468" (11.887mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.381" (9.677mm)