FW-18-03-F-D-275-090-A-P-TR
Samtec Inc.
Product No:
FW-18-03-F-D-275-090-A-P-TR
Description:
CONN HDR 36POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.090" (2.286mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.365" (9.271mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.275" (6.985mm)