FW-18-05-F-D-610-065
Samtec Inc.
Product No:
FW-18-05-F-D-610-065
Description:
CONN HDR 36POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.675" (17.145mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.610" (15.494mm)