FW-20-05-G-D-474-080
Samtec Inc.
Product No:
FW-20-05-G-D-474-080
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.080" (2.032mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.554" (14.072mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.474" (12.040mm)