FW-20-05-L-D-300-169-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-20-05-L-D-300-169-A
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.169" (4.293mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.469" (11.913mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.300" (7.620mm)