FW-20-05-L-D-399-174
Samtec Inc.
Product No:
FW-20-05-L-D-399-174
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.174" (4.420mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.573" (14.554mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.399" (10.135mm)