FW-22-05-L-D-560-110-A-P
Samtec Inc.
Product No:
FW-22-05-L-D-560-110-A-P
Description:
CONN HDR 44POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 44
Color Black
Length - Post (Mating) 0.110" (2.794mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.670" (17.018mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.560" (14.224mm)