FW-25-01-H-D-546-127
Samtec Inc.
Product No:
FW-25-01-H-D-546-127
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.127" (3.226mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.718" (18.237mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.546" (13.868mm)
Length - Tail 0.045" (1.143mm)