FW-27-03-L-D-250-128-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-27-03-L-D-250-128-A
Description:
CONN HDR 54POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 54
Color Black
Length - Post (Mating) 0.128" (3.251mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.378" (9.600mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)