FW-29-05-G-D-360-180
Samtec Inc.
Product No:
FW-29-05-G-D-360-180
Description:
CONN HDR 58POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 58
Color Black
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.540" (13.716mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.360" (9.144mm)