FW-30-05-G-D-314-157-P-TR
Samtec Inc.
Product No:
FW-30-05-G-D-314-157-P-TR
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.157" (3.988mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.471" (11.963mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.314" (7.976mm)