FW-30-05-G-D-450-160
Samtec Inc.
Product No:
FW-30-05-G-D-450-160
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.160" (4.064mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.610" (15.494mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.450" (11.430mm)