FW-30-05-L-D-540-075-EP-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-30-05-L-D-540-075-EP-A
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.615" (15.621mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.540" (13.716mm)