FW-34-03-H-D-215-075-ES-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-34-03-H-D-215-075-ES-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 68POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 68
Color Black
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.290" (7.366mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.215" (5.461mm)