FW-44-03-L-D-255-100
Samtec Inc.
Product No:
FW-44-03-L-D-255-100
Description:
CONN HDR 88POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 88
Color Black
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.355" (9.017mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.255" (6.477mm)