FW-49-03-L-D-230-100
Samtec Inc.
Product No:
FW-49-03-L-D-230-100
Description:
CONN HDR 98POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 98
Color Black
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.330" (8.382mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.230" (5.842mm)