Home / Ceramic Capacitors / GA1210Y105JBAAT31G
minImg
GA1210Y105JBAAT31G
Vishay Vitramon
Product No:
GA1210Y105JBAAT31G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GA
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1 µF