GAA6R005
Sprague-Goodman
Product No:
GAA6R005
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Description:
CAP TRIMMER 0.6-6PF 250V
In Stock : 21
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Dielectric Material Air
Q @ Freq 5000 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.240" Dia (6.10mm)
Mounting Type User Defined
Product Status Obsolete
Series AIRTRIM® GAA
Capacitance Range 0.6 ~ 6pF