GHW24000
Sprague-Goodman
Product No:
GHW24000
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Description:
CAP TRIMMER 1-24PF 750V
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Glass
Q @ Freq 700 @ 20MHz
Height - Seated (Max) 1.000" (25.40mm)
Voltage - Rated 750 V
Size / Dimension 0.375" Dia (9.52mm)
Mounting Type User Defined
Product Status Obsolete
Series PISTONCAP®
Capacitance Range 1 ~ 24pF