GL10-P4554
SICK, Inc.
Product No:
GL10-P4554
Manufacturer:
SICK, Inc.
Description:
SENSOR RETROREFLECTIVE 12M PNP
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 60°C (TA)
Ingress Protection IP67
Sensing Distance 5.906" ~ 472.441" (150mm ~ 12m)
Response Time 1ms
Output Configuration PNP
Sensing Method Retroreflective
Light Source Red (625nm)
Product Status Active
Connection Method Connector, M12
Series G10
Voltage - Supply 10V ~ 30V