GSF1.2202.51
SCHURTER Inc.
Product No:
GSF1.2202.51
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Description:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
User Guide
Number of Positions 3
Ingress Protection IP40
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 27.70mm x 19.70mm
Approval Agency CCC, cULus, ENEC
Termination Solder
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Panel Mount, Snap-In; Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series GSF1
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness 0.098" (2.50mm)
Current Rating - Appliance Inlet 10A