GSM11-28AAG
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Product No:
GSM11-28AAG
Description:
AC/DC CONVERTER 28V 11W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency -
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.28" L x 2.00" W x 0.56" H (57.9mm x 50.8mm x 14.3mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Series GSM11 (11W)
Current - Output 1 390 mA
Power (Watts) 11W
Type Open Frame
Efficiency 77%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC