H07X23V3B
HY Electronic (Cayman) Limited
Product No:
H07X23V3B
Package:
DFN1006
Description:
ESD PROTECTION DIODE
In Stock : 3380
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 15pF @ 1MHz (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 3.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 80W
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006
Series -
Type Zener
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)