HLMP-2300
Manufacturer:
Package:
Batch:
Datasheet:
Description:
LED LT BAR 8.89X3.81MM SGL HER
Quantity:
Delivery:
Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
| Lens Type | - |
| Configuration | Bar - Single, SIP |
| Voltage Rating | 2V |
| Viewing Angle | - |
| Color | Red |
| Mounting Type | Through Hole |
| Millicandela Rating | 23mcd |
| Product Status | Active |
| Series | HLMP-2300 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Mfr | Broadcom Limited |
| Package | Tube |
| Wavelength - Peak | 634nm |
| Current | 30mA |
| Base Product Number | HLMP-2300 |
| Lens Size | 8.89mm x 3.81mm |