HLMP-2300-EF000
Broadcom Limited
Product No:
HLMP-2300-EF000
Manufacturer:
Broadcom Limited
Description:
LED LT BAR 8.89X3.81MM SGL HER
User Guide
Lens Type -
Configuration Bar - Single, SIP
Voltage Rating 2.6V
Viewing Angle -
Color Red
Mounting Type Through Hole
Millicandela Rating 23mcd
Product Status Last Time Buy
Series HLMP-2300
Lens Style Rectangle with Flat Top
Mfr Broadcom Limited
Package Bulk
Wavelength - Peak 635nm
Current 30mA
Base Product Number HLMP-2300
Lens Size 8.89mm x 3.81mm