HPW-04-04-T-S-755-325
Samtec Inc.
Product No:
HPW-04-04-T-S-755-325
Color Black
Length - Post (Mating) 0.325" (8.255mm)
Length - Overall Pin 1.170" (29.718mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series HPW
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.755" (19.177mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)