HPW-04-04-T-S-783-260
Samtec Inc.
Product No:
HPW-04-04-T-S-783-260
Color Black
Length - Post (Mating) 0.260" (6.604mm)
Length - Overall Pin 1.133" (28.778mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series HPW
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.783" (19.888mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)