HT06CN821JN
KEMET
Product No:
HT06CN821JN
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 RAD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series HTHP LDD Indust C0G HT200C
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KEMET
Capacitance 820 pF