HW-02-11-L-S-325-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-02-11-L-S-325-SM
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK SMD GOLD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 2
Color Black
Length - Post (Mating) 0.540" (13.716mm)
Row Spacing -
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.325" (8.255mm)